Екологія інформує

08 Березня, 2024 р., 09:37
Щороку навесні починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф. Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю та здоров’ю людини.
10 Жовтня, 2023 р., 17:00
Cелами нашої  громади курсував ЕКОБУС
26 Квітня, 2023 р., 11:21
У зв’язку з проведенням в області комплексу весняно-польових робіт, що виконуються із використанням засобів захисту рослин, існує загроза випадків отруєння та загибелі бджіл на пасіках в господарствах всіх форм власності. З метою попередження отруєння бджіл просимо вжити заходів щодо дотримання аграріями вимог частини III «Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин», затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», яка є обов’язковою для виконання всіма державними органами та суб’єктами господарювання. Відповідно до норм чинного законодавства суб’єкти господарювання при веденні агровиробництва зобов’язані: 1) застосувати засоби захисту рослин, які пройшли державну реєстрацію та включені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, відповідно до Закону України «Про пестициди і агрохімікати»; 2) за три доби до запланованого застосування засобів захисту рослин повідомляти органи місцевого самоврядування та надавати повідомлення, яке міститиме інформацію: • дата і час початку робіт із застосування засобів захисту рослин; • територія майбутнього застосування засобів захисту рослин (площа (га), кадастровий номер (за наявності), місце знаходження ділянки тощо); • назва препарату, діючі речовини та клас небезпеки запланованих до застосування засобів захисту рослин; • спосіб (метод) застосування засобів захисту рослин; • терміни ізоляції бджолиних сімей відповідно до класу небезпеки засобів захисту рослин; • прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) для фізичних осіб або повне найменування для суб’єктів господарювання; • дані для зв’язку з фізичними особами та суб’єктами господарювання (номер телефону та адреса електронної пошти); • відомості про сільськогосподарську культуру, що обробляється засобами захисту рослин; 3) усі роботи із ЗЗР слід проводити у вечірні та ранкові години в період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с. Як виняток, допускається проведення обробок удень у похмурі прохолодні денні години з температурою повітря нижче +10°С. Заборонено обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл; 4) до роботи із ЗЗР допускати осіб, які пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідне посвідчення (допуск), допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами.
28 Березня, 2023 р., 14:52
Шановні жителі  Мачухівської громади (Калашниківський старостат)!
20 Березня, 2023 р., 16:34
Сьогодні у всьому світі святкують День Землі. У календарі існує два таких свята - 20 березня і 22 квітня. Нинішній День Землі проводиться щороку в день весняного рівнодення. УНІАН розповідає про його традиції та значення. 
13 Березня, 2023 р., 10:42
Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» до Єдиного реєстру ОВД  було подано повідомлення  ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «НАФТОГАЗВИДОБУВАННЯ» про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, а саме: «Продовження видобування вуглеводнів Мачухського ГКР, здійснення робіт з капітальних ремонтів  свердловин ПрАТ «Нафтогазвидобування» на території Мачухського ГКР пов’язаних зі зміною об’єкта експлуатації свердловин; із кріпленням сипких колекторів; відновленням герметичності обсадної колони і ліквідацією її деформації;  з бурінням другого стовбура; з інтенсифікацією припливу вуглеводнів; з обмеженням припливу пластових, закачуваних вод; з ловильними та іншими роботами з підземним обладнанням, з консервацією, розконсервацією і ліквідацією свердловин».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень