Відповідальність за незаконну вирубку хвойних дерев

З наближенням Новорічних і Різдвяних свят особливо актуальними є правопорушення, пов'язані з незаконною вирубкою та реалізацією хвойних дерев, адже кожного року в цей час сосни і ялинки стають дуже ходовим товаром та спостерігаються непоодинокі факти їх самовільних порубок.

Незаконна вирубка ялинок в Україні карається залежно від ступеня заподіяної шкоди позбавленням волі і чималими сумами штрафів.

Згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), за незаконну порубку хвойних дерев порушники сплачують штраф від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою протягом року повторно караються накладенням штрафу від шістдесяти до дев’яносто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від шестисот до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Відповідно до ст. 159 КУпАП «Порушення правил торгівлі на ринках», ст. 152 КУпАП «Порушення правил благоустрою території міст та інших населених пунктів», ст. 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях», ст. 164 КУпАП «Порушення порядку провадження господарської діяльності» законодавством України передбачено виплату значного штрафу або громадські роботи.

Статтею 246 Кримінального кодексу України “Незаконна порубка лісу” визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах -карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Одним із визначальних факторів для притягнення порушника до кримінальної відповідальності є розмір завданої шкоди, коли ця шкода є істотною (це визначається індивідуально в кожному конкретному випадку з урахуванням категорії захищеності лісу, інших факторів, які встановлюються в ході проведення слідства).

Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок по території району є товарно-транспортна накладна встановленого зразку.

Також підприємці, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, повинні мати при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.

Не купуйте новорічні ялинки незаконного походження та не сприяйте незаконному промислу, який завдає шкоди довкіллю. Тож лише спільними зусиллями ми зможемо уникнути знищення праці багатьох людей, понівечення вічнозелених насаджень, значних збитків для навколишнього природного середовища.

15 Грудня, 2021 р., 14:42
З наближенням Новорічних і Різдвяних свят особливо актуальними є правопорушення, пов'язані з незаконною вирубкою та реалізацією хвойних дерев, адже кожного року в цей час сосни і ялинки стають дуже ходовим товаром та спостерігаються непоодинокі факти їх самовільних порубок.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень