Земельне законодавство

Маєш пай? Плати податок,  або продавай!

Народні депутати з фракції "Слуга народу" і групи Олега Кулініча "Довіра" пропонують ввести податок у 6 тис. грн. за сільськогосподарський пай для пересічних власників землі. Цю ініціативу підтримує великий агробізнес.

Законопроект №3131 вже підтриманий податковим комітетом і внесений до порядку денного сесії. Він пропонує запровадження мінімальної податкової сплати з кожного гектара землі сільгосппризначення, незалежно від того, скільки заробив власник землі.

На практиці це означатиме, що власник паю буде змушений платити приблизно по 1 500 грн. на рік за кожен гектар. Просто так. Тобто, господар стандартного паю в 4 гектари платитиме 6 тис. грн. нового податку.

Це призведе до масового продажу своєї землі селянами, які просто не зможуть платити цей податок. Хто не захоче продавати, нардепи у майбутньому можуть підвищити цей податок, щоб ви продали землю уже напевне.

Це і є політика обезземелення дрібних власників на користь латифундистів. А розвиток дрібного фермерства вже нікого у владі не цікавить...

Зараз одноосібники платять земельний податок, який становить у середньому 140 грн за 1 гектар. Розмір земельного податку встановлюють громади, виходячи з нормативної грошової оцінки землі, і він може становити до 300 грн за 1 га. Доходи від продажу сільгосппродукції декларують ті, хто вирощує її на власних земельних ділянках площею понад 2 га. Вони й сплачують 18% податку з цього доходу.

Тепер нам пропонують платити за землю лише за те, що вона у нас є. В Україні 7 млн. власників паїв. Цинічна влада просто хоче збирати з простих людей щороку по 42 млрд. гривень. Не економіку розвивати, не олігархів обкласти податками, а збирати гроші з власників паїв - особливо з бідолашних пенсіонерів, які отримують по 2 тисячі пенсії...

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68259

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень