Збережемо природу Землі разом

Фото без опису

08 Липня, 2024 р., 13:58
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ:
08 Липня, 2024 р., 11:11
Із настанням ЛІТА природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Рослинність швидко висихає і легко загоряється від сірника, цигарки. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно наводять лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоди як господарствам так і лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.
03 Червня, 2024 р., 11:53
Наголошуємо, що купатися можна лише там, де дозволено. Пам’ятайте та  дотримуйтесь певних правил відпочинку на воді: •  Якщо на березі водойми встановлено таблички, де написано, що купатися заборонено, не порушуйте це правило. •  Не можна купатися у водоймах, біля яких є фермерські господарства. •  Уникайте купання у водоймах, де живе багато водоплавних птахів (у воді забруднені їхнім калом -  багато мікробів і паразитів). •  Не пийте та не дозволяйте дітям пити воду з річки, ставка чи озера. Пильнуйте, щоб дитина не ковтала воду під час купання. •  Не використовуйте воду з відкритих водойм для миття овочів та фруктів. •  Небажано купатися у непротічних водоймах, бо в спеку там може розмножуватися кишкова паличка та інші небезпечні мікроби. •  Не купайтеся, якщо вода цвіте, там плаває сміття чи харчові відходи. •  Не варто купатися відразу після сильного дощу, коли весь бруд, пестициди та добрива стікають у водойми. •  У воду в незнайомому місці входити слід обережно. Особливо там, де багато водоростей, а дно мулисте: у водоростях можна заплутатися, а під шаром мулу можуть лежати травмонебезпечні предмети. •  Після купання обов’язково приймайте душ з милом, а ранки обробляйте дезінфекційними засобами. •  Не купайтеся в місці відпочинку, де були випадки захворювань.   Бережіть себе та своє здоров’я!
08 Квітня, 2024 р., 16:10
Про заборону випалювання сухої рослинності або її залишків, так як це призводить до забруднення повітря продуктами горіння, пошкодження лісосмуг, лісів, унікальної рослинності, завдають значної шкоди якісному стану ґрунтів, дотримання вимог пожежної безпеки під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на територіях і об’єктах природно-заповідного  фонду.
04 Квітня, 2024 р., 10:18
Звичка використовувати штучні квіти як декорацію на поминальні дні може супроводжуватися неприємними наслідками для нашого довкілля. Ці квіти виготовляються з пластику, який, на жаль, не розкладається природним шляхом.
04 Квітня, 2024 р., 10:16
Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.
07 Серпня, 2023 р., 14:11
Державна екологічна інспекція  в межах своїх повноважень фіксує випадки підпалу сухої рослинності під час проведення спільних заходів із представниками ДСНС, правоохоронцями, представниками управлінь лісового та мисливського господарства. За порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачені штрафи.
29 Червня, 2023 р., 10:39
Варто зазначити, що всі відходи є об’єктом права власності, а відповідно до положень Цивільного кодексу, власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі. Відтак, відповідно до ЗУ “Про відходи”, забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових на території міст та інших населених пунктів та в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людини. Тобто, розміщувати відходи дозволяється лише у спеціально відведених для цього місцях, які не допускають негативного впливу відходів на довкілля та здоров’я людей.
05 Червня, 2023 р., 09:02
Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім'я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни. Так, ще 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища. "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", - так було поставлене питання в цьому зверненні. В 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав світу, в тому числі й Радянського Союзу. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня. Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.
02 Червня, 2023 р., 09:54
Виконавчий комітет Мачухівської сільської ради доводить до Вашого відому, що відповідно до статті 47 Водного кодексу України:

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень