Збережемо природу Землі разом

Фото без опису

14 Серпня, 2024 р., 10:49
 Виконавчий комітет Мачухівської сільської ради просить власників та землекористувачів громади провести обстеження земельних ділянок, присадибних ділянок та прилеглої до них території на предмет виявлення та знищення злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої.
13 Серпня, 2024 р., 08:43
З настанням осіннього сезону в Україні знов стає актуальною проблема випалення сухої рослинності. Рятувальники та екологи б'ють на сполох - адже це суворо заборонено законом та шкодить довкіллю. За порушення передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Пожежі на відкритій території набирають обертів. З кожним днем їх трапляється все більше. • За самовільне спалювання трави та рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн. • Так, передусім випалення трави та листя наносить шкоду екологічній системі, адже рослинність протягом свого життя слугувала природнім фільтром, як наслідок - увібрала в себе шкідливі речовини, які знов виділяються під час горіння. Окрім того, неконтрольований вогонь в період осінніх вітрів може перейти на інші об'єкти поруч, спричинивши пожежу. Задля попередження наслідків законом передбачена адміністративна відповідальність і штраф від 3060 до 6120 гривень. За порушення громадянами пожежної безпеки у лісі - штраф від 1530 до 4590 гривень. Для злісних порушників передбачена кримінальна відповідальність. • Так, згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення караються штрафом від 5 400 до 9 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. • Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років. Спалювання сухостою, сухої трави та чагарників під час воєнного стану може розцінюватися як акт диверсії відповідно до статті 113 “Диверсія” Кримінального кодексу України та карається від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення. Будьте свідомими та не випалюйте суху траву.
05 Серпня, 2024 р., 16:31
У зв’язку з погіршенням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней (АЧС), як в Україні, так і в області та з метою мінімізації ризиків розповсюдження вказаного захворювання на території області, Полтавське районне управління Головного управління Держпродспоживслужи в Полтавській області нагадує:
08 Липня, 2024 р., 13:58
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ:
08 Липня, 2024 р., 11:11
Із настанням ЛІТА природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Рослинність швидко висихає і легко загоряється від сірника, цигарки. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно наводять лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоди як господарствам так і лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.
03 Червня, 2024 р., 11:53
Наголошуємо, що купатися можна лише там, де дозволено. Пам’ятайте та  дотримуйтесь певних правил відпочинку на воді: •  Якщо на березі водойми встановлено таблички, де написано, що купатися заборонено, не порушуйте це правило. •  Не можна купатися у водоймах, біля яких є фермерські господарства. •  Уникайте купання у водоймах, де живе багато водоплавних птахів (у воді забруднені їхнім калом -  багато мікробів і паразитів). •  Не пийте та не дозволяйте дітям пити воду з річки, ставка чи озера. Пильнуйте, щоб дитина не ковтала воду під час купання. •  Не використовуйте воду з відкритих водойм для миття овочів та фруктів. •  Небажано купатися у непротічних водоймах, бо в спеку там може розмножуватися кишкова паличка та інші небезпечні мікроби. •  Не купайтеся, якщо вода цвіте, там плаває сміття чи харчові відходи. •  Не варто купатися відразу після сильного дощу, коли весь бруд, пестициди та добрива стікають у водойми. •  У воду в незнайомому місці входити слід обережно. Особливо там, де багато водоростей, а дно мулисте: у водоростях можна заплутатися, а під шаром мулу можуть лежати травмонебезпечні предмети. •  Після купання обов’язково приймайте душ з милом, а ранки обробляйте дезінфекційними засобами. •  Не купайтеся в місці відпочинку, де були випадки захворювань.   Бережіть себе та своє здоров’я!
08 Квітня, 2024 р., 16:10
Про заборону випалювання сухої рослинності або її залишків, так як це призводить до забруднення повітря продуктами горіння, пошкодження лісосмуг, лісів, унікальної рослинності, завдають значної шкоди якісному стану ґрунтів, дотримання вимог пожежної безпеки під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на територіях і об’єктах природно-заповідного  фонду.
04 Квітня, 2024 р., 10:18
Звичка використовувати штучні квіти як декорацію на поминальні дні може супроводжуватися неприємними наслідками для нашого довкілля. Ці квіти виготовляються з пластику, який, на жаль, не розкладається природним шляхом.
04 Квітня, 2024 р., 10:16
Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.
07 Серпня, 2023 р., 14:11
Державна екологічна інспекція  в межах своїх повноважень фіксує випадки підпалу сухої рослинності під час проведення спільних заходів із представниками ДСНС, правоохоронцями, представниками управлінь лісового та мисливського господарства. За порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачені штрафи.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень