Символіка громади


Герб громади


Фото без опису

Опис, зміст, тлумачення та ескіз Герба громади

Герб являє собою геральдичний щит, так званого іспанського типу. Форма цього щита типова для гербів українських населених пунктів ХVII-ХVIII ст., у тому числі і Полтавського полку, а також багатьох населених пунктів України.

Щит має розділений срібним рівностороннім хрестом на чотири частини. По центру хреста знаходиться малий срібний щит. На ньому зображено чорне дерев’яне колесо. Колесо є символ сонця, неперервності розвитку, а також переродження,  оновлення, благородства.

Зліва зверху на синьому фоні зображений очерет жовтого кольору. Зарослі очерету широко розповсюджені по р. Полузір’я, по берегам якої розташовані села Площанської сільради. Окрім того, приладдя з очерету для письма – каламуси широко використовувалися ще у XVIII столітті. У геральдиці очерет виступає символом письма, літератури, знання. Зокрема, в населених пунктах сільради та і всієї об’єднаної громади народилося чимало відомих українських письменників, науковців, журналістів.

Справа зверху на зеленому фоні розміщена срібна підкова. На території Полузірської сільради більше 100 років тому знаходився відомий на всю Європу чистокровний кінний завод ім. М.І. Лазарєва. Підкова є – символом удачі, достатку, багатства, щастя.

Зліва внизу на зеленому фоні зображено  срібний та меч у вигляді скіфського акінака, що вказують на давні історичні традиції. Наш край здавна був густо заселений, багатий на археологічні пам’ятки. Серед таких пам’яток – відомий  на всю Україну Тарановоярський (Мачуський) курганний могильник скіфського часу, що розташований між селами Судіївка та Шевченки. На ньому і був знайдений такий меч-акінак. Меч символізує готовність до захисту Вітчизни і своєї малої батьківщини, своєї громади від ворогів.

Справа внизу на синьому фоні – сонях. Сільське господарство є основою економічного розвитку громади. Саме у Калашниківській сільраді сільське господарство є найбільш розвинуте. У геральдиці сонях традиційно символізує землеробство, плодючість землі, процвітання.

Нижче подаємо значення кольорів, що зустрічаються на гербі відповідно до геральдичних норм.

Золотий – символ могутності, багатства, справедливості, благородства, милосердя.

Срібний – благородство, щирість, чистота, правдивість, щирість,

Синій колір – символ краси, величі, вірності, чесності, слави, щирості, символ водних багатств громади.

Зелений  колір –  надія, достаток, свобода, радість, а також символ лісів, рослинності.

Чорний – мудрість, постійність у випробуваннях.

Декоративний коричневий картуш підтримує щит. Червона мурована корона свідчить про те, що село Мачухи були містечком та центром Мачуського району.


Прапор громади


Фото без опису

Опис, зміст, тлумачення та ескіз Прапора громади

Прапор громади являє собою полотнище ширина і висота якого становить 1 х 1,5 метри. Поле прапора поділене на три частини: дві однакові за розміром, горизонтальні: верхня зелена та нижня синя і трикутна жовта. На жовтому фоні розташоване колесо чорного кольору.

Пояснення символіки Прапора.

Зелений  колір –  надія, достаток, свобода, радість, а також символ лісів, рослинності.

Синій колір – символ краси, величі, вірності, честі, слави, щирості, символ водних багатств громади.

Золотий (жовтий) колір – символ могутності, багатства, справедливості, благородства, милосердя та поширення сільського господарства на території громади.

Колесо є символ сонця, неперервності розвитку, а також переродження,  оновлення, благородства, а чорний колір – мудрість, постійність у випробуваннях.

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень