ПАМ'ЯТКА ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ СІЛЬГОСПУГІДЬ
Департамент агропромислового розвитку рекомендує вжити заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам сільгоспугідь. Основними причинами виникнення пожеж в агропромисловому комплексі є сукупність погодних факторів, недотримання правил пожежної безпеки та планів дій щодо пожежного захисту сільгоспугідь.
3 метою недопущення виникнення пожеж пропонується:
- Керівникам підприємств провести інструктивні наради з головними інженерами, механіками сільгосппідприємств щодо забезпечення пожежної безпеки.
- Скласти та затвердити схематичні плани протипожежного захисту врожаю, на яких нанести: смуги прокосів, місця розміщення зернотоків, зерноскладів, польових станів, скиртування грубих кормів, місць встановлення знаків пожежної безпеки, тракторів з плугами, перекриття тимчасових доріг тощо;
- Підготувати до використання пожежну i спеціальну техніку, обладнання та інвентар для гасіння пожеж, створити резерв пально-мастильних та вогнегасних матеріалів, провести навчання відповідальних працівників;
- Обладнати та привести у відповідність протипожежне водопостачання, підготувати для забору води всі наявні водонапірні башти, пожежні водоймища, інші інженерно-технічні споруди протипожежного призначення та під'їздні дороги до них;
- Забезпечити вогнегасниками об'єкти сільськогосподарського виробництва, провести роботу щодо вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій зерноскладів i складів грубих кормів;
- Організувати патрулювання пожежонебезпечних ділянок сільгоспугідь;
- Систематично проводити роз'яснювальну роботу серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки при переміщенні по території сільськогосподарських угідь.
Недотримання правил пожежної безпеки (випалювання сухостою, необережне поводження з вогнем, непогашений сірник, недопалок) може стати причиною масштабних пожеж.
ЗАБОРОНЯСТЬСЯ !
Випалювання стерні, cyxoï рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг, що забруднює повітря на величезних просторах, а також може призвести до пожеж у лісах, на присадибних ділянках, при цьому виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, значного задимлення автошляхів, що завдає великої шкоди природному середовищу та життю i здоров'ю людини.
Мачухівська сільська рада звертається до всіх відповідальних осіб вжити організаційних заходів щодо недопущення спалювання стерні, пожнивних решток та cyxoï рослинності.
Пам'ятаємо, що попередити пожежі значно легше, ніж їх гасити !