Обробіток полів ФГ «Краєвид Полтавщини» на посівах пшениці

Дата: 20.05.2024 16:47
Кількість переглядів: 138

21.05.2024 по 23.05.2024  року зранку та після 18 години  фермерське господарство «Краєвид Полтавщини» буде  проводити обробіток полів на посівах зернових культур (пшениці) на території Мачухівської сільської територіальної громади, фунгіцидом тебуконазол, інсекцидами імідаклоприд та лямбда-цигалотрин, а також вноситиметься добриво гумісол. Всі роботи проводитимуть  в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках, як виняток, у похмурі і прохолодні дні з температурою нижче +10 допускається проведення обробки у денні години.

 

Райони обробітку полів пшениці - за межами населеного пункту Мачухи:

(район ставка Кисла Балка, орієнтовною площею - 50.00 га.),

(район Віхтишина Балка, орієнтовною площею - 32.00 га.),

 (район Зачепилівки (ліс), орієнтовною площею - 9.00 га.),

за межами населеного пункту Калашники, орієнтовною площею - 9.00 га.

 

Тебуконазол

Фізичні та хімічні властивості: Тебуконазол являє собою безбарвні кристали. Добре розчиняється в органічних розчинниках, погано у воді. Не гідролізується при рН від 4 до 9. Період напіврозпаду при 20°C більше року. Речовина стабільна при підвищеній температурі і на світлі. Стійка до гідролізу в чистій воді при pH 5 - 9 і фотолізі.

 

Опис: Системний фунгіцид широкого спектру дії для боротьби з хворобами листя і колосків зернових (фузаріозом, септоріозом, іржею, борошнистою росою та іншими), сірою гниллю винограду, деякими захворюваннями сої, ріпаку, соняшнику, овочевих, плодових кісточкових (препарат Фолікур) при нормі витрати 125 - 1000 г д.р. / га методом обприскування і протруювач насіння для боротьби з твердою і курною сажкою, септоріозом зернових (препарат Раксіл) при нормі витрати 2 - 25 г д. в. / 10 кг насіння. Володіє захисними, лікувальними і викорінювати властивостями.

Системний фунгіцид широкого спектра дії. Володіє захисними, лікувальними і викорінювати властивостями. Швидко проникає в рослину і рівномірно розподіляється в ньому.

Тебуконазол має специфічний ефект проти всіх видів іржі зернових культур. При обприскуванні рослин протягом трьох тижнів захищає їх від хвороб. На борошнисту росу діє слабше, ніж інші представники групи триазолів, тому на його основі випускають комбіновані препарати з додаванням триадимефон.

При обробці насіння ефективно пригнічує збудників кореневих гнилей, сажкові гриби і пліснявіння насіння.

Володіє рострегулюючою дією, яка може перейти в ретардантну при несприятливих умовах: нестача вологи, перезволоження грунту, надто глибоке закладення насіння, його низька енергія проростання і польова схожість, високе гербіцидне навантаження - і уповільнити появу сходів (такі ж властивості притаманні дініконазолу, тритиконазолу і в меншій мірі іншим азолам).

Остання обробка пшениці дозволена за 30 днів до збирання врожаю. Підвищені норми протруйника (більше 5г / т за діючою речовиною) за сирої холодної погоди можуть знижувати схожість насіння.

Інструкція по застосуванню тебуконазолу

Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.

Класи небезпеки

Препарати на основі тебуконазолу відносяться до 2 класу небезпеки для людини і 3 і 4 класів небезпеки для бджіл.

 

 

Імідаклоприд

Фізичні та хімічні властивості: У чистому вигляді - кристалічна речовина.

Опис: Системний інсектицид для боротьби з комахами, що смокчуть (тлі, цикадки, дельфаціди, трипси, білокрилки, рисові довгоносики та інші), включаючи резистентні види, з грунтовими шкідниками (крихта бурякова, ковалики та інші) на зернових, цукрових буряках, картоплі, кукурудзі, рисі , бавовнику, цитрусових, овочевих культурах, фруктових деревах. Застосовують шляхом листяної обробки, внесення в грунт і обробки насіння (інкрустування, сухий і вологий метод обробки).

Норми витрати:

  • 100 г / га (для застосування в вигляді дусту на рисі),
  • 0,02 г / м2 (при міжрядних внесення грануляту і обприскуванні на картоплі),
  • 12,5 г / 100 кг (при обробці бульб картоплі),
  • 350 - 490 г / 100 кг (при вологій або сухій обробці насіння бавовнику),
  • 35 - 150 г / 100 кг (при обробці насіння зернових),
  • 490 - 700 г / 100 кг (при обробці насіння кукурудзи),
  • 45 - 90 г / 100000 насіння цукрових буряка (інкрустування, ефективне проти грунтових і листяних шкідників).

Ефект настає через 3-5 днів після обробки, термін захисної дії - до 14 днів при обприскуванні, і до 28 днів при поливі. При протруюванні насіння може використовуватися і в суміші з фунгіцидами. Препарат проявляє високу залишкову активність.

Інструкція по застосуванню імідаклоприду

Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.

Класи небезпеки

Препарати на основі імідаклоприду відносяться до 3 класу небезпеки для людини і 1 класу небезпеки для бджіл.

 

 

 

 

Лямбда-цигалотрин

Фізичні та хімічні властивості: Лямбда-цигалотрин — безбарвна кристалічна речовина без запаху з низькою температурою плавлення, з помірною гострої токсичністю. Стабільний на світлі.

Опис: Лямбда-цигалотрин володіє контактною, залишковою (шкідник контактує з обробленою культурою), кишковою і відлякуючою (репеллентною) дією, але не проявляє фумігантної і сістемної дії. Піретроїдний інсектицид, ефективний проти широкого спектру шкідників листя з загонів Lepidoptera, Coleoptera, Hemoptera, Diptera та інших, включаючи попелиць, жуків, гусениць на ячмені, бавовнику, картоплі, овочевих і фруктових культурах, озимому ріпаку, люцерни, рисі. Знищує або пригнічує кліщів. Активний також проти мух, комарів, чорних тарганів. Володіє контактною, кишковою і залишковою дією, а також відлякуючими властивостями. Норми витрати 5 - 30 г / га.

Дозволено (5% -й, в л / га):

  • на яблуні (норма витрати по препарату 0,4 - 0,8),
  • пшениці, ячмені (0,15 - 0,2),
  • кукурудзі (0,2),
  • сої, маточниках вишні, малини (0,4),
  • суниці (0,5), смородини (0,3 - 0,4),
  • на агрусі (0,3),
  • картоплі, гірчиці (0,1),
  • хмелю, бавовнику (0,5),
  • виноградній лозі (0,32 - 0,48),
  • ріпаку (0,1 - 0,15),
  • люцерні (0,15),
  • декоративних насадженнях, лісозахисних смугах, в неплодоносних садах ( 0,2 - 0,4).

У сільському господарстві:

  • На основі лямбда-цигалотрину дозволені до застосування препарати проти шкідників пшениці (хлібні жуки, трипси, блішки, цикадки, клоп шкідлива черепашка, попелиці, пьявіца, злакові галиці), ячменю (мухи, цикадки, трипси, стеблові пильщики, попелиці), кукурудзи (на зерно) (бавовняна совка, кукурудзяний метелик), гороху (гороховий комарик, попелиці, трипси, бульбочкові довгоносики), сої (павутинний кліщ) і багато інших, а також проти шкідників запасів на незавантажених складських приміщеннях і обладнанні зернопереробних підприємств , на територіях зернопереробних підприємств і зерносховищ в господарствах.
  • Препарати на основі лямбда-цигалотрину та тіаметоксаму застосовують проти шкідників пшениці (хлібна жужелиця, клоп шкідлива черепашка, хлібні жуки, внутрістеблевие мухи, злакові попелиці, пшеничний трипс, хлібні блішки), ячменю (пьявіца, внутрістеблевие мухи, злакові попелиці), вівса, капусти (капустяна попелиця, капустяна міль, капустяна совка, білявки), гороху (горохова попелиця, горохова плодожерка, горохова зернівка).
  • Препарати на основі лямбда-цигалотрину та імідаклоприду застосовують проти шкідників пшениці (клоп шкідлива черепашка, хлібні жуки, попелиці, пшеничний трипс, хлібні блішки), ячменю (шведські мухи, пшеничний трипс, стеблові пильщики, попелиці), ріпаку (хрестоцвіті блішки, ріпаковий пильщик, ріпаковий квіткоїд, ріпаковий насіннєвий скритнохоботнік), буряку цукрового (бурякові блішки, довгоносики, бурякова листкова попелиця, лучний метелик), пасовищ (саранові).

Термін очікування 20 - 30 дн.

Інструкція по застосуванню лямбда-цигалотрину

Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.

Класи небезпеки

Препарати на основі лямбда-цигалотрину відносяться до 2 і 3 класів для людини і 1 і 2 класів для бджіл.


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень