КНП "Центр первинної медичної допомоги об'єднаних територіальних громад" Мачухівської сільської ради в умовах сьогодення

Дата: 14.09.2023 12:24
Кількість переглядів: 263

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної допомоги об’єднаних територіальних громад» Мачухівської сільської ради  (далі-КНП «ЦПМДОТГ», Центр, заклад, підприємство) є закладом охорони здоров’я комунальної форми власності і функціонує, як унітарне некомерційне підприємство, що надає первинну медичну допомогу.

Підприємство створене за рішенням Мачухівської сільської ради сьомого кликання (Засновник) від 30 серпня 2019 року №21/ VII-675 відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та договору співробітництва територіальних громад з виконавчими комітетами Щербанівської, Великорублівської та Коломацької сільських рад Полтавського району Полтавської області.

Завдяки тісній співпраці з керівниками, членами виконавчих комітетів та депутатами вказаних громад, КНП «ЦПМДОТГ» має можливість постійно покращувати сервіс, орієнтуватися передусім на потреби і комфорт пацієнта: попередній запис, оновлене обладнання, увага медперсоналу.

КНП «ЦПМДОТГ» одне з небагатьох підприємство, яке організовує та забезпечує надання первинної медичної допомоги жителям чотирьох об’єднаних територіальних громад. А це значить те, що громадяни отримують медичну допомогу безпосередньо за місцем свого проживання, або поблизу нього.

 Адже, завдяки злагодженій роботі та високому професіоналізму медичних працівників, підпорядкованих Центру амбулаторій та ФАПів, кожен житель будь-якого населеного пункту має змогу отримати первинну медичну допомогу,  в тому числі невідкладну медичну допомогу і, що не потребує надання екстреної, вторинної (спеціалізованої) та/або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; провести профілактичні щеплення; безоплатно за договором відповідно до медичних потреб задекларованих пацієнтів провести лабораторні дослідження на місці, не витрачаючи свій час, сили та енергію на довготривалі очікування в чергах обласних закладів охорони здоров’я.

 У Центрі та підпорядкованих йому підрозділах працює 126 осіб, із них – лікарів - 37, середнього медичного персоналу – 50 осіб, молодшого медичного персоналу - 16

Структурними підрозділами Центру є 13 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 8 фельдшерсько-акушерських пунктів.

У КНП «ЦПМДОТГ» та підпорядкованих йому закладах створені всі умови для медичного обслуговування та вільного доступу до будівель і приміщень осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Потурбувалися Громади й про виїзд лікарів на виклик пацієнтів додому. Усі структурні підрозділи КНП «ЦПМДОТГ» забезпечені автомобілями.

КНП «ЦПМДОТГ» тісно співпрацює з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Зокрема, було укладено договір з НСЗУ за програмою медичних гарантів та надання первинної медичної допомоги пацієнтам, які підписали Декларацію про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Станом на 01.09.2023 у закладі зареєстровано 23931 Декларація, із них 4861-Мачухівська ОТГ, 13060-Щербанівська ОТГ, 2381- Великорублівська ОТГ та 3179 - Коломацька ОТГ.

 

В умовах воєнного стану актуальними є дистанційні послуги. Саме так, дистанційно, сімейний лікар або педіатр може:

  • проконсультувати;
  • виписати електронний рецепт, створити електронне направлення до лікаря спеціалізованої допомоги;
  • направити на безкоштовні базові тести та аналізи.

 

Тож права на безоплатні медичні послуги має кожен - це не викликає сумнівів.

 

 Підсумовуючи роботу закладу за перше півріччя 2023 року, не можна не відмітити згуртованість нашого колективу. Після повномасштабного вторгнення рф в Україну ми об’єдналися в прагненні допомогти нашій країні.

В амбулаторіях та медичних пунктах проводяться поточні ремонтні роботи. Відремонтовано приміщення Розсошенської АЗПСМ №1, Калашниківської АЗПСМ,  розпочаті роботи в Полузірській та Великорублівській амбулаторіях. Виготовлена проектно-кошторисна документація для проведення капітального ремонту приміщення Мачухівської АЗПСМ.

Для покращення якості обслуговування населення на дому, Громадами було придбано три автомобілі.

Тривають підготовчі роботи до опалювального сезону: закуповуємо генератори для забезпечення безперебійної роботи під час відключень електроенергії, перевіряємо димоходи та вентиляційні системи.

Постійно проводяться профілактичні щеплення населення від Covid-19. У звітному періоді щеплено 75% населення.

Хоча на сьогоднішній день захворюваність суттєво знизилася, однак ми маємо бути готові до нової хвилі коронавірусної хвороби, яку прогнозує МОЗ вже на осінь 2023 року.

Також не припиняємо роботу з профілактичних щеплень дітей від вакцинокерованих інфекцій.

Заклад на  100 % забезпечений імунобіологічними препаратами.

Для отримання щеплення попередньо записуватися в чергу не потрібно. Достатньо звернутися до свого сімейного лікаря.

Особлива увага приділяється військовим та внутрішньо переміщеним особам. Навіть не маючи декларацій, на рівні ЦПМСД можна отримати медичні послуги.

Дякуємо усім керівникам громад та всім благодійникам за постійну підтримку й надану гуманітарну допомогу.  

Бережіть себе та своїх рідних, відповідально відносьтеся до свого здоров’я та отримайте сезонні щеплення.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень