Фонд часткового гарантування кредитів для сільського господарства розширить доступ малих фермерських господарств до кредитних ресурсів

Дата: 03.02.2022 08:59
Кількість переглядів: 460

Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Він додав, що основним критерієм отримання кредиту є прозора фінансова діяльність, сплачені податки, офіційна звітність, відсутність боргів.

«Головна умова – у власності або користуванні аграріїв повинно бути не більше 500 га землі, і вони мають спеціалізуватися на первинному виробництві сільськогосподарської продукції. Гарантії надаватимуться на строк дії кредитного договору, але не більше як на 10 років. Отримані кошти вони зможуть спрямувати на купівлю сільськогосподарських земель, техніки, обладнання тощо», – наголосив Тарас Висоцький.

Фото без опису

Ще зазначив, що фермерські господарства будуть взаємодіяти безпосередньо з банком, тому важливо уважно вибирати банк, з яким фермер або фермерське господарство збирається співпрацювати. Банк в свою чергу співпрацюватиме з фондом часткового гарантування. Функції контролю використання кредитів буде виконувати безпосередньо банк, що видав кредит під гарантії фонду.

«Малі та середні сільгосптоваровиробники отримають часткове гарантування власних зобов’язань перед фінансовими установами за кредитними договорами. У результаті зменшаться ризики для банків, а сільгосптоваровиробники отримають доступ до ресурсів для фінансування сільськогосподарських робіт», – підсумував перший заступник Міністра Тарас Висоцький.

Крім того, Тарас Висоцький додав, що наразі можна користуватись діючою програмою часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами. Розмір компенсації 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів. Ознайомитись з умовами Порядку використання коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 300 (із змінами)

Міністерство аграрної політики та продовольства України

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень