Захист від «швидких» кредитів

Дата: 28.07.2021 11:12
Кількість переглядів: 2087

Фото без опису

В умовах низьких заробітних плат, пенсій, соціальних виплат, а в додачу затяжного карантину мільйони українців знаходять вихід у вирішенні своїх матеріальних проблем за допомогою онлайн-кредитів. А чому б і ні? Швидко, зручно, мінімум інформації, під 0% – і гроші вже на картці! Тим паче, засоби масової інформації рясніють рекламою про переваги таких кредитів.

Проте, скориставшись послугою «онлайн-кредиту», через деякий час людина розуміє, що такий кредит в результаті є досить «дороговартісним», а повернути потрібно в 2, 5, 10 разів більше, ніж отримав.

Люди, бажаючи швидко отримати гроші, користуються такою послугою, часто  не читаючи навіть текст договору, у якому прописані всі умови такого кредитування. 

Коли людина не спроможна сплатити такий кредит вчасно, відсоток за користування починає рости з арифметичною прогресією.

Так, до Полтавського бюро правової допомоги звернувся чоловік, який у 2018 році оформив онлайн - кредит, проте не зміг вчасно його повернути. Через деякий час він виявив, що з його рахунків почали списуватись кошти. Чоловік спробував самостійно розібратись із ситуацією. Звернувшись до банківської установи, де мав відкритий рахунок, він дізнався, що кошти стягуються в рамках виконавчого провадження. Звернувшись до виконавчої служби, чоловік дізнався про відкриття відносно нього виконавчого провадження про стягнення заборгованості на підставі виконавчого напису нотаріуса. Далі очевидним було одне – без допомоги юриста йому не впоратись.

В минулому, чоловік вже декілька разів користувався послугами юриста безоплатної правової допомоги, а саме: з-приводу незаконного притягнення до адміністративної відповідності за порушення ПДР, а також з питання представлення його інтересів як відповідача в справі про стягнення з нього заборгованості за кредитним договором.  В обох випадках його питання були вирішені позитивно для нього, тож втретє, вже не вагаючись, звернувся до юристів Полтавського бюро правової допомоги.

Представляти інтереси Клієнта у даній справі було доручено фахівчині Полтавського бюро правової допомоги Тетяні Ражик.

«Вивчивши матеріали справи, я дійшла висновку, що виконавчий напис, за яким проводиться стягнення коштів з Клієнта на користь фінансової установи вчинено з грубими порушеннями норм чинного законодавства, тому такий напис необхідно в судовому порядку скасовувати. Скориставшись тією інформацією, яку вже зібрав Клієнт, не важко було через відкриті реєстри, а також застосунок «Дія», отримати необхідні документи для складання позову. Випадок клієнта є непоодиноким, потрібно якомога скоріше звернутись до суду з позовом про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню з одночасним поданням заяви про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення у виконавчому провадженні. Зупинити стягнення у виконавчому провадженні необхідно, оскільки навіть за наявності спору в суді, стягнення коштів продовжується і може виникнути ситуація, коли на час ухвалення позитивного рішення для клієнта, грошові кошти вже стягнуті. Це проблема для людини та додатковий клопіт для юриста» -зазначила Тетяна Ражик.

Фахівчиня склала позовну заяву до суду, заяву про забезпечення позову та представила інтереси Клієнта в суді. В дводенний строк після звернення до суду місцевий суд постановив ухвалу про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення у виконавчому провадженні, а це означало, що з цього моменту і до набрання рішення суду законної сили, приватний виконавець не має права вчиняти жодної виконавчої дії (накладати арешт на майно, стягувати кошти та інше).

Як виявилось в процесі розгляду справи, нотаріуса, який вчинив виконавчий напис відносно Клієнта, вже притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення подібних виконавчих написів та позбавлено Свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Вивчивши позовну заяву, а також зібрані та долучені Позивачем та його представником  докази, місцевий суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Клієнта та визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

 А це означає, що клієнт більше не винен фінансовій установі жодної копійки.

«Завдяки тому, що Клієнт оперативно відреагував на свою проблему та вчасно звернувся за правовою допомогою, вдалось уникнути багатьох негативних наслідків, зокрема: подальшого стягнення з нього коштів за виконавчим написом нотаріуса, арешту рахунків, звернення стягнення на майно, стягнення виконавчого збору, витрат приватного виконавця та багато іншого»  - підсумувала Тетяна Ражик.

Тож, якщо ви опинились в подібній ситуації, не зволікайте ані хвилини! Звертайтесь до юристів безоплатної правової допомоги!

Доречно нагадати, що у випадку наявності невирішених правових питань, отримати правову допомогу має можливість кожен, звернувшись до Полтавського бюро правової допомоги, що розташоване за адресою: місто Полтава, вулиця Міщенка 2, телефон (0532) 50-27-29, (066) 215-31-32, де фахівці бюро охоче та безкоштовно нададуть Вам необхідні роз’яснення та допомогу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень