Збережемо природу Землі разом
12 Травня, 2025 р., 15:36
Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин. Це має на меті підвищити глобальну обізнаність про те, як захист здоров’я рослин може допомогти ліквідувати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та стимулювати економічний розвиток.
02 Травня, 2025 р., 09:43
01 Квітня, 2025 р., 15:03
Не пали – компостуй!
10 Березня, 2025 р., 09:46
Щороку весною починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.
03 Березня, 2025 р., 15:06
Період весняної повені особливо небезпечний для тих, хто живе поблизу річки, ставка, водойми. Унаслідок весняного паводка, навіть при відсутності затоплення чи підтоплення, до підземних ґрунтових вод, а отже, й до свердловин, колодязів, каптажів природних джерел із скотомогильників, кладовищ, убиралень, хлівів, сміттєзвалищ та інших забруднених територій можуть потрапити збудники інфекційних захворювань: туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів, яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового та ін. У зв'язку з цим існує ризик спалахів інфекційних хвороб.
24 Січня, 2025 р., 15:13
2 лютого, на честь дня заснування Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів у 1971 році в м. Рамсар (Іран), відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.
15 Листопада, 2024 р., 10:26
Командою ГО «Збережи Дніпро» розроблено віджет-інформер – інструмент інформування мешканців щодо стану показників складових довкілля у їхніх населених пунктах та громадах. Цей віджет призначений для встановлення на веб-сайти: місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, навчальних закладів, новинних ресурсів тощо.
14 Серпня, 2024 р., 10:49
Виконавчий комітет Мачухівської сільської ради просить власників та землекористувачів громади провести обстеження земельних ділянок, присадибних ділянок та прилеглої до них території на предмет виявлення та знищення злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої.
13 Серпня, 2024 р., 08:43
З настанням осіннього сезону в Україні знов стає актуальною проблема випалення сухої рослинності. Рятувальники та екологи б'ють на сполох - адже це суворо заборонено законом та шкодить довкіллю.
За порушення передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Пожежі на відкритій території набирають обертів. З кожним днем їх трапляється все більше.
• За самовільне спалювання трави та рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн.
• Так, передусім випалення трави та листя наносить шкоду екологічній системі, адже рослинність протягом свого життя слугувала природнім фільтром, як наслідок - увібрала в себе шкідливі речовини, які знов виділяються під час горіння.
Окрім того, неконтрольований вогонь в період осінніх вітрів може перейти на інші об'єкти поруч, спричинивши пожежу.
Задля попередження наслідків законом передбачена адміністративна відповідальність і штраф від 3060 до 6120 гривень.
За порушення громадянами пожежної безпеки у лісі - штраф від 1530 до 4590 гривень.
Для злісних порушників передбачена кримінальна відповідальність.
• Так, згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення караються штрафом від 5 400 до 9 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
• Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Спалювання сухостою, сухої трави та чагарників під час воєнного стану може розцінюватися як акт диверсії відповідно до статті 113 “Диверсія” Кримінального кодексу України та карається від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.
Будьте свідомими та не випалюйте суху траву.
05 Серпня, 2024 р., 16:31
У зв’язку з погіршенням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней (АЧС), як в Україні, так і в області та з метою мінімізації ризиків розповсюдження вказаного захворювання на території області, Полтавське районне управління Головного управління Держпродспоживслужи в Полтавській області нагадує: