В Мачухівській ОТГ відбулося встановлення відеонагляду

В Мачухівській ОТГ відбулося встановлення відеонагляду. Попередньо Мачухівська громада взяла участь у конкурсі проектів Полтавської обласної ради. Її проект «Безпечна громада» конкурсна комісія відібрала як одного з переможців. 

На конкурс, який організувала Полтавська обласна рада, подали 80 проектів. Їх розподілили за 6 напрямками: «Покращення системи надання адміністративних та муніципальних послуг», «Інформаційні технології», «Розвиток туристичної сфери», «Покращення управління твердими побутовими відходами», «Енергоефективність», «Місцева пожежна охорона, центр громадської безпеки».

Обсяг співфінансування проектів-переможців — 18 млн грн. Тобто переможців визначали за остаточним принципом: скільки проектів «влазить» у кошторис. Втім, цікаві проекти, які не потрапили до переліку переможців мають шанси на реалізацію — облрада може виділити під них додаткові кошти.

Проект Мачухівської ОТГ «Безпечна громада» — єдиний інформаційний простір системи безпеки опинився серед переможців, отже буде втілений в життя. Проектом передбачено створення поліцейської станції і встановлення 61 камери відеоспостереження на території Мачухівської ОТГ.

 

Реалізація другого кроку на шляху до безпеки мешканців Мачухівської ОТГ якраз і полягає в тому, щоб охопити камерами відеоспостереження всі населені пункти громади та створити єдиний сервісний центр, куди камери передаватимуть усю інформацію. Сервісний центр планують розмістити на території поліцейської станції.

За словами керівництва громади, головне завдання такої системи — не цілодобовий нагляд за подіями в моніторах, а оперативна реакція на правопорушення. Тобто, коли надійде сигнал про якийсь злочин чи форсмажорну ситуацію, то спрацює відповідна камера, інформацію з якої передасть черговий. Записане на флешносіях відео зберігатиметься в сервісному центрі протягом місяця. Камери планують придбати якісні та дороговартісні. Вони будуть достатньо чутливими, щоб розпізнавати рухи та номери автомобілів. Камери розташують на в’їздах і виїздах центральних доріг по всіх населених пунктах.

Сума проекту — 1 мільйон 260 тисяч гривень. За умовами конкурсу, проект реалізовуватимуть на засадах співфінансування: 50% — з обласного бюджету, 50% — з бюджету громади. Отримання коштів має відбутися у першому півріччі 2019-го, тоді планується і початок реалізації проекту.

.etc